تبلیغات
dokhtaroonehana - کدام نسل از آیفون در برابر آتش مقاوم‌تر است؟

کدام نسل از آیفون در برابر آتش مقاوم‌تر است؟

جمعه 9 مهر 1395 12:00 ب.ظ

 

ایتنا - کدام نسل از آیفون در برابر آتش مقاوم‌تر است؟

 • ایتنا - کدام نسل از آیفون در برابر آتش مقاوم‌تر است؟

  کد مطلب: 44427

  Share/Save/Bookmark

  چهارشنبه ۷ مهر ۱۳۹۵ ساعت ۱۵:۴۳

  ایتنا-به‌تازگی یکی از افراد برجسته فعال در یوتیوب در اقدامی آزمایشی تمامی نسل‌های آیفون را به‌صورت یکجا به آتش کشیده است تا ببیند کدام مدل مقاومت بیشتری در برابر آتش دارد.

  کدام نسل از آیفون در برابر آتش مقاوم‌تر است؟

  به‌تازگی یکی از افراد برجسته فعال در یوتیوب در اقدامی آزمایشی تمامی نسل‌های آیفون را به‌صورت یکجا به آتش کشیده است تا ببیند کدام مدل مقاومت بیشتری در برابر آتش دارد.

  به گزارش ایتنا از شماران سیستم به نقل از وب‌سایت خبری تحلیلی gizmodo، تلفن‌های همراه در طول سال‌های اخیر در مقابل موارد بسیار زیادی مقاوم‌سازی شده‌اند.

  مهم‌ترین موارد مقاوم‌سازی تلفن‌های همراه را می‌توان به مقاومت در برابر آب و یا ضربات مرتبط دانست ولی هنوز این دستگاه‌ها در برابر آتش به‌شدت آسیب‌پذیر هستند.

   

  حال فردی به نام زک استرالی که یک چهره محبوب در یوتیوب شناخته می‌شود، اقدام به آزمایش کردن تمامی نسل‌های آیفون در برابر آتش کرده است.

  او برای این آزمایش تمامی ده مدل استاندارد تولید شده از آیفون را در یک سینی چیده و پس از ریختن بنزین بر روی آنها، دستگاه‌ها را شعله‌ور ساخته است.

  نکته جالب اینجا بود که پس از ۵ دقیقه سوختن این تلفن‌های همراه در آتش و گذشت ۳۰ دقیقه از فرایند خاموش شدن آتش شاهد آن بودیم که هیچ‌یک از ۵ مدل نهایی آیفون حتی روشن نشدند ولی ۵ نسخه نخست حتی پس از روبرویی با آتش نیز همچنان کار می‌کردند.