تبلیغات
dokhtaroonehana - رویدادی تحلیلی عسل فردا – اخبار > خانومی که با مزاحمان خیابانی‌اش سلفی گرفت

رویدادی تحلیلی عسل فردا – اخبار > خانومی که با مزاحمان خیابانی‌اش سلفی گرفت

شنبه 22 مهر 1396 02:30 ق.ظ

 

رویدادی تحلیلی عسل فردا - اخبار > خانومی که با مزاحمان خیابانی‌اش سلفی گرفت • عسل فردا

 • رویدادی تحلیلی عسل فردا - اخبار > خانومی که با مزاحمان خیابانی‌اش سلفی گرفت • عسل فردا


  به نقل عسل فردا، مزاحمت خیابانی، این مکان و آنجا نمی‌شناسد، ممكن هست كلمات و عباراتش تغییر كند یا در كشوری با قوانینی كه دارد افزایش كنترل انجام گرفته باانجام گرفت، اما هنوز خانومان زیادی هستند كه در خیابان، باید چشم و گوششان را بر چیزهایی كه ناخوهسته می‌بینند یا می‌شنوند ببندند.

  اما «نوآ یانسما» خانومی هست كه ترجیح داده به جای نادیده گرفتن این مزاحمت‌ها با آنها مقابله كند؛ مقابله‌ای از نوع سلفی گرفتن! این دانشجوی بیست ساله هلندی در طول یك ماه تردد در خیابان،‌ با كسانی كه به او انواع متلك، ناسزا، تعریف و تمجید یا انواع جمله‌های مزاحمت‌آمیز را گفتند، برای او سوت یا با ماشین بوق زدند، سلفی گرفت و این عكس‌ها را در اینستاگرامش منتشر كرد.   


   از آگوست تا سپتامبر، یانسما ۲۴ عكس با عنوان «مزاحمان عزیز» در اینستاگرامش منتشر كرد و توضیح هر عكس، جمله مزاحمت‌آمیزی بود كه جناب آقا كه در سلفی دیده می‌شود، خطاب به یانسما بیان كرده بود. او حتی با مزاحمی كه از ماشین برای دقایق طولانی او را تعقیب كرده و به او كلمات و عبارات ناشایستی نقل کرد بود، عكس گرفته و در اینستاگرامش گذاشته هست.

  او در توضیح این عكس‌ها نقل کرد هست: تا زمانی كه این پروژه را شروع نكرده بودم، عمق این فاجعه را نمی‌دانستم و متوجه نبودم. تایمی روی جمله‌های آزاردهنده‌ای كه از سوی آقاان در خیابان می‌شنوم تمركز كردم، تازه متوجه انجام گرفتم كه این اتفاق چقدر در طول روز تكرار می‌شود. با این كار، می‌خواهم نشان دهم كه این جمله‌ها محبت‌آمیز یا تعریف و تمجید نیست، این جمله‌ها آزاردهنده هست.   


  یانسما همچنین نقل کرد هست كه تایمی سلفی می‌گرفته، این ترس را داشته كه آقاان چه واكنشی نشان خواهند داد اما در كمال تعجب دیده زیادی از آنها نسبت به این عكس گرفتن واكنش منفی نداشته‌اند و تصور می‌كرده‌اند توانسته‌اند رضایت مرا جلب كنند. آنها درواقع ابداً به ناآسودهی من توجه نداشتند و با این كه نارضایتی هنگام عكس گرفتن در چهره‌ام كاملا مشهود بود، ابداً نمی‌فهمیدند كه این موضوع چقدر من را ناآسوده كرده هست. حتی بعضی از آنها نزدیكتر انجام گرفته و دستشان را دور گردنم می‌انداختند.   


  این خانوم جوان كه طرفداران زیادی در اینستاگرام پیدا كرده و اغلب این طرفداران خانومان هستند، تاكید می‌كند كه آقاان مزاحم خیابانی، ابداً بابت این عكس گرفتن ناآسوده نبودند چون كارشان را معمولی می‌دانستند نه چیزی كه باید از آن شرمسار باشند.

  او نقل کرد این پروژه برای او به پایان رسیده اما از آنجا كه می‌داند مزاحمت خیابانی یك پدیده جهانی هست، از سایر خانومان دعوت كرده تجربیاتشان را در این زمینه با دیگران به اشتراك بگذارند. او نقل کرد هرتعداد كه می‌داند این كار ریسك‌پذیر هست و مسئولیت زیادی دارد، اما فكر می‌كند باید مقابله با این موضوع را ادامه داد تا آقاان بدانند كه كارشان، واقعا آزاردهنده هست.

  منبع: رویدادآنلاین به گرازش از هافینتگون‌پست


برچسب ها: رویدادی ، تحلیلی ، عسل ، فردا ، ، اخبار ، > ،